NAWYK

NAWYK

„Jesteśmy tym co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem lecz nawykiem” – Arystoteles

Wszyscy mamy jakieś nawyki: pozytywne i negatywne. Mogą być naszym wrogiem lub przyjacielem.

Mit: ❌ Przygotowanie posiłków jest czasochłonne!
Fakt : ✔Przygotowanie posiłków nie jest czasochłonne, gdy jest zaplanowane!

Pierwsze dni to powtarzający się ciąg sumiennych czynności, które sprawią że staną się NAWYKIEM. To czy damy z siebie 100%, będzie procentowało po 1000-kroć w dalszych etapach.
Będziecie silniejsi, pełni energii, dumni z siebie, zdrowsi, a Wasze ciało pokaże to na zewnątrz.
🔹To NAWYK sprawia, że nie odkładasz przygotowania posiłków na nieokreślony termin, a w konsekwencji ich nie przygotowujesz!
🔹To NAWYK sprawia ,że tak jak każdą wizytę u lekarza, fryzjera czy w urzędzie planujesz i zapisujesz, tak samo ustalasz swoje treningi czy zajęcia !
🔹To NAWYK sprawia, że to co wypracujemy ciężko na początku drogi, stanie się dla nas codziennością i przyjemnością, a nie koniecznym obowiązkiem

Zmiany zaczynamy w głowie 💆‍♂️
Pamiętaj ☺

Codziennie rób małe postępy. Jeżeli to co zmieniasz staje się dla Ciebie zbyt trudne, to jest to 🚨 sygnał 🚨 że chcesz to zrobić za szybko !!!
Niestety w krótkim czasie pojawi się niechęć, irytacja i rezygnacja, bo przecież nie ma efektu w tej chwili ! A skąd ma być? Szybko można robić rzeczy jednorazowo, a jeżeli chcemy osiągnąć jakiś cel, musimy przez określony czas powtarzać te same czynności, aż staną się naszym N A W Y K I E M ! Przestaniemy je kontrolować i będziemy robić od tak 🙂

Spróbuj takiego ćwiczenia 🙂

Zajmie Ci maksymalnie 3 sekundy !
Codziennie rano wstajesz z łóżka i chcąc nie chcąc musisz spojrzeć w lustro 👀
Czasem patrząc na siebie nie mamy żadnego odczucia, a czasem bywa że lepiej byłoby tam nie zaglądać 😉
Nie ważne co przychodzi do głowy, spójrz na siebie, prosto w oczy, uśmiechnij się i powiedz 2 słowa:”Jestem zajebista!”, „Jestem szczęśliwa”… – możesz użyć innych słów, ale mają być mega pozytywne i motywujące!
Jeżeli masz z tym problem, albo boisz się że zapomnisz, napisz je na karteczce i naklej na lustro 📝. Nie da się jej nie zauważyć 😉
Po tygodniu zauważysz coś fajnego 😉
Daj znać czy to działa 🌟

Dodaj komentarz

Close Menu